1:1 на "Олимпико". Рома изпусна победата срещу Атлетик Билбао в Лига Европа

• рома-
  • лига европа-
  • атлетик билбао-

Вижте всички резултати и голмайстори от снощните мачове в турнира

Отборите на Рома и Атлетик Билбао завършиха наравно 1:1 на „Олимпико“ в първия си двубой от шампионатната фаза на Лига Европа. „Вълците“ поведоха с гол на Артьом Довбик, но „лъвовете“ стигнаха до равенството чрез попадение на Айтор Паредес. Мачът беше ръководен от българска съдийска бригада, начело с главния рефер Георги Кабаков, на когото не му се наложи да се намесва при дискусионни моменти.

Първите удари в мача бяха на сметката на баските, но Горка Гурусета, капитанът Иняки Уилямс и Айтор Паредес не намериха целта. Римляните за първи път стигнаха до шут в 21-вата минута, когато Довбик стреля неточно, а малко след това Пауло Дибала също се отчете с пропуск. В 32-рата минута Анхелиньо центрира към Довбик, който с глава даде аванс на "вълците". Втората част започна с далечен изстрел на Унай Гомес, при който Миле Свилар улови топката. Резервата Матиас Соуле отговори също с удар от голяма дистанция, който беше спасен от Юлен Агиресабала. Последваха неуспешни шутове на Гурусета и Иняки Уилямс.

Рома: Свилар, Манчини, Ндика, Ермосо, Зеки Челик, Коне, Кристанте, Балданци, Анхелиньо, Дибала, Довбик

Атлетик Билбао: Агиресабала, Горосбел, Вивиан, Паредес, Берчиче, Прадос, Де Галарета, И. Уилямс, Гомес, Джало, Гурусета