Яник Синер се класира на четвъртфинал в Шанхай

• мастърс-
  • тенис

Италианецът се наложи над американския левичар Бен Шелтън

Снимка: БГНЕС/EПA

Водачът в схемата на Мастърс 1000 тенис турнира в Шанхай Яник Синер стана първият четвъртфиналист, предаде БТА.

Италианецът се наложи над американския левичар Бен Шелтън с 6:4, 7:6(1).

Шелтън имаше две точки за пробив в четвъртия гейм, но не успя. В деветия водачът в световната ранглиста Синер стигна до брейкбол и го реализира незабавно. При 5:4 той сервира безпроблемно за сета и го затвори с ас след 32 минути игра.

В следващата част американецът пропила още две точки за пробив в шестия гейм. В осмия той поведе с 40:0 при подаването на Синер, но италианецът се концентрира и се спаси с общо три аса. Стигна се до тайбрек.

В него 23-годишният Яник доминираше напълно. Той поведе с 6:1 точки и реализира още първия си мачбол след топка в аут на Шелтън.

Синер завърши със 17 печеливши удари (7 аса) при 10 непредизвикани грешки.

Следващият съперник на световния номер 1 се определя в мача между Даниил Медведев и Стефанос Циципас.