• псж-
  • олимпик марсилия-
  • лига 1

Дербито на 9-ия кръг на шампионата се игра на Стад Велодром

Отборът на Пари Сен Жермен затвърди първата позиция във Франция, след като победи с 3:0 Олимпик Марсилия. Дербито на 9-ия кръг на шампионата се игра на Стад Велодром.

ПСЖ се наложи като гост, при това с три попадения до почивката. Тимът на Луис Енрике обаче беше улеснен от червения картон на Амин Харит още в 20-ата минута, отсъден за опасна игра срещу Маркиньос.

Гостите започнаха много активно срещата. Още в 7-ата минута Жоао Невеш беше на точното място в точното време, за да се възползва от добрата си позиция в наказателното поле и да вкара топката във вратата за 1:0.

В 29-ата минута Леонардо Балерди нямаше късмет и си вкара автогол при опит да засече центриране.

В края на полувремето Усман Дембеле пусна топката към Брадли Баркола, който отблизо я вкара в мрежата, оставяйки вратаря безпомощен за 3:0.

ПСЖ е лидер във Франция с 23 точки, докато Олимпик Марсилия е на 3-о със 17 пункта, колкото има и Лил на 4-а позиция. Отборът на Де Зерби остава трети, но вече изостава с 6 точки от парижани, които освен това вече са непобедени във всеки един от последните си 11 мача в лигата.