Nikon представи ново попълнение при своите безогледални камери. Моделът Z fc e модерно тяло, базирано на модела Z50, но с външен дизайн от 80-те години на миналия век, заимстван от лентовия Nikon FM2.
Камерата се отличава със сиво на цвят тяло, а кожени елементи разчупват и придават нотка класика към визията. Виждаме още механични кръгли бутони за настройка на скоростта, ISO-то, както и отделен бутон за снимане на видео.
В задната част можем да открием въртящ се екран, който поддържа и тъч контроли и е с големина от 3 инча. Визьорът също е електронен с OLED панел, идентичен с този при Z50. Що се отнася до техническите характеристики, то можем да открием 20.9-мегапикселов „кроп“ сензор, както и Z байонет, съвместим с всички нови безогледални обективи.
Апаратът може да се похвали още с 11 кадъра в секунда, както и заснемане на видео с 4К резолюция и 30 кадъра в секунда. Цената на тялото е 960 долара, а в комбинация с обектив NIKKOR Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR, тя нараства до 1100 долара.