Samsung представи Galaxy S25 Ultra усъвършенствана еволюция на своя предшественик. Дизайнерският екип e изваял по-ергономична форма, като острите ръбове са изчезнали, заменени от по-плавни контури, които правят това голямоформатно устройство по-удобно в ръката. Резултатът е по-тънък (8,2 мм срещу 8,6 мм) и по-лек (218 г срещу 233 г) корпус в сравнение с S24 Ultra. Титаниевото шаси, отличителна черта на линията Ultra , остава, но сега е покрито с Corning Gorilla Armor 2. Това е ъпгрейд, който може да се похвали с подобрена издръжливост спрямо предишните керамични итерации, като същевременно запазва антирефлекторните си свойства.
Визуалното изживяване се крепи на познатия, но все още впечатляващ 6,8-инчов QHD+ Dynamic AMOLED 2X дисплей. Този панел осигурява живи визуални ефекти с адаптивна честота на опресняване 1-120 Hz, подкрепена от Vision Booster и Adaptive Color Tone за оптимално гледане при всякакви условия на осветеност.
Под капака S25 Ultra разполага с персонализирана мобилна платформа Snapdragon 8 Elite за Galaxy, съчетана с 12 GB RAM и значително подобрена система за охлаждане с 40% по-голяма площ. Вътрешните тестове на Samsung сочат значително повишаване на производителността: 40% по-бърз NPU, 37% по-бърз CPU и 30% по-бърз GPU в сравнение с предишното поколение.
Тази необработена изчислителна мощ захранва набор от функции, базирани на изкуствен интелект. Gemini, мощният асистент с изкуствен интелект на Google, вече е лесно достъпен чрез продължително натискане на страничния бутон. Функцията Circle to Search придобива способността да разпознава телефонни номера, имейли и URL адреси, което оптимизира взаимодействието с потребителя. Мултимодалните агенти с изкуствен интелект безпроблемно интерпретират текст, реч, изображения и дори видеоклипове, като позволяват взаимодействие на естествен език. Търсенето става контекстуално ориентирано, като проактивно предлага действия като споделяне на GIF или запазване на събитие. Други подобрения на изкуствения интелект включват транскрипция и резюме на повикване, функция за подпомагане на писането за обобщаване на съдържание и форматиране на бележки, както и генеративно редактиране на устройството.
Системата на камерата претърпява ключов ъпгрейд с нов 50MP f/1,9 ултраширок сензор, който се присъединява към съществуващите 200MP f/1,7 основен сензор, 50MP f/3,4 5x телефото и 10MP f/2,4 3x телефото. 12MP f/2,2 селфи камера изпълнява задълженията на предната част. Следващото поколение AI ProVisual Engine на Samsung обещава подобрени възможности за снимане, гледане и редактиране. S25 Ultra вече записва 10-битово HDR видео по подразбиране и въвежда Galaxy Log - режим на запис с по-широка цветова гама за по-прецизно цветово класифициране. Експертният RAW получава режим на виртуална бленда за контрол на дълбочината на фокуса, а студиото за портрети използва изкуствен интелект за създаване на персонализирани аватари.
Сигурността е от първостепенно значение, като Personal Data Engine анализира данните на потребителя на устройството и ги пази в Knox Vault. Samsung дори включва постквантова криптография - прогресивна мярка, предназначена да защитава данните от бъдещи заплахи, свързани с квантовите изчисления.
Now Brief също е фукнция, която заслужава внимание и предоставя персонализирано дневно обобщение с проактивни предложения - новини, прогнози за времето, събития, информация за пътувания и други - сега достъпни директно от заключения екран.
Всички тези функции на изкуствения интелект са вплетени в One UI 7, базиран на Android 15, който дебютира в серията S25, преди да се разпространи в други устройства на Samsung. Samsung се ангажира със седем поколения актуализации на операционната система и седем години актуализации на сигурността.
Galaxy S25 Ultra се предлага в титаниево сребристо, титаниево черно, титаниево бяло сребристо и титаниево сиво, в конфигурации 12/256 GB, 12/512 GB и 12 GB/1 TB. Цените започват от 1449 евро и достигат до 1569 евро за по-високите варианти за съхранение.