Украйна се опитва да избяга от пряк диалог с Донбас, включително и от обсъждането на конституционна реформа. Това е заявил руският външен министър Сергей Лавров в телефонен разговор със своя колега от Федерална република Германия Франк-Валтер Щайнмайер, предаде ТАСС.
Според руското външно министерство в разговора е било отбелязано, че изпълнението на споразумението от Минск все още е твърде крехко.
Лавров изразява загриженост за "продължаващите опити на Киев да се измъкне от изпълнението на техните задължения съгласно Споразумението от Минск." "На първо място, то се отнася до установяването на пряк диалог с Донбас по всички аспекти на споразумението, в това число конституционна реформа и прекратяване на социалната и икономическата блокада на юго-източната част на страната", отбелязва руското външно министерство.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.