Отидете към основна версия

2 475 6

Суданската армия обсади летището на Хартум

  • судан-
  • хартум-
  • африка-
  • летище

Въоръжените сили на Судан в петък превзеха президентския дворец в центъра на столицата

Снимка: БГНЕС/ EPA

Суданската армия е обсадила летището на Хартум и близките райони, заявиха пред Ройтерс двама представители на силите за сигурност, предаде БТА.

Според судански военен, цитиран от Франс прес, летището на столицата вече е превзето.

Въоръжените сили на Судан в петък превзеха президентския дворец в центъра на суданската столица, което бе значителна победа в продължаващия вече две години конфликт между редовната армия и милицията Сили за бърза подкрепа (СПБ), отбелязва Ройтерс. Бунтовниците дълго време имаха превес над армията, но в последно време тя успя да си върне контрола върху територии в централната част на Судан.

Очевидци разказаха пред Ройтерс, че в южните райони на Хартум са разположени много бойци от СБП, които се изтеглят през мостовете към Омдурман.

ООН определя ситуацията в Судан като най-тежката хуманитарна криза в света. Няколко области в страната с население от около 50 млн. души са засегнати от глад и болести.

Поставете оценка:
Оценка 2.5 от 4 гласа.

Свързани новини