Отидете към основна версия

2 767 52

Канада: Присъствието на Украйна е силно послание

  • украйна-
  • франсоа-филип шампан-
  • канада-
  • г-7-
  • русия

Шампан обеща подкрепата на Канада за Украйна в борбата й срещу руската инвазия да продължи

Снимка: БГНЕС/ EPA

Присъствието на Украйна на първия ден от срещата на финансовите министри от Г-7 в Канада е "силно послание" за останалия свят, заяви канадският министър на финансите Франсоа-Филип Шампан, застанал редом с украинския си колега, предаде Франс прес, съобщи БТА.

Присъствието на министър Сергий Марченко е много силно послание за единството на Г-7 в подкрепа на Украйна, каза заяви Шампан на пресконференцията при откриването на събитието.

Шампан обеща подкрепата на Канада за Украйна в борбата ѝ срещу руската инвазия да продължи. Той каза също, че Отава обмисля да помогне на Украйна да изгради пенсионна система по канадски образец.

Марченко заяви пред журналистите, че ще изтъкне отново аргументите на Украйна за засилване на санкциите срещу Русия, включително чрез подетото от Г-7 понижаване на тавана от 60 долара за барел, наложен върху износа на руски суров петрол.

Поставете оценка:
Оценка 2.7 от 39 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: