Швейцарският лекарствен регулатор Swissmedic разреши използването на ваксината срещу коронавирус, разработена от Pfizer и BioNTech. Това става 2 месеца след като производителят е подал документи за одобрение.
Други държави също вече одобриха ваксината, за да може максимално бързо тя да бъде приложена и пандемията ограничена.
"Наличните към момента данни показват сравнително високо ниво на ефикасност във всички изследвани възрастови групи, като по този начин отговарят на изискванията за безопасност. Безопасността на пациентите е съществено необходимо условие, особено когато става дума за разрешаване на ваксини", посочват от Swissmedic.
"Благодарение на поетапната процедура и гъвкаво организираните ни екипи, успяхме да достигнем до решение бързо, като същевременно изпълним напълно трите най-важни изисквания - безопасност, ефикасност и качество", казва директорът на "Суисмедик" Раймунд Брухин.