Байерн спечели Суперкупата на Германия в мач с осем гола

• садио мане

Това е първи трофей за отбора на Нагелсман през този сезон

Байерн спечели Суперкупата на Германия в мач с осем гола - 1
Снимка: БГНЕС/ EPA

Байерн Мюнхен спечели Суперкупата на Германия, като се наложи над РБ Лайпциг с 5:3 в зрелищен финал, предаде БТА.

Това е първи трофей за отбора на Юлиан Нагелсман през този сезон, като той бе изкован още през първото полувреме, когато тимът поведе с 3 гола разлика. Тийнейджърът Джамал Мусиала откри резултата още в 14-ата минута, след като съперникът не успя да изчисти топката след изпълнение на корнер. Новата звезда на тима Садио Мане удвои след половин час игра и асистенция на Серж Гнабри. Бенжамен Павар направи преднината класическа преди почивката.

Това е десета Суперкупа на Германия за Байерн, докато Лайпциг имаше привилегията да играе за първия си подобен трофей на собствения си стадион. Във втората част удар с глава на резервата на "биковете" Андре Силва срещна напречната греда. Малко по-късно домакините все пак откриха головата си сметка след нов удар с глава на Марсел Хастенбург.

Байерн бързо възстанови аванса си от 3 гола, след като Гнабри бе на точното място при блокиран изстрел на Томас Мюлер. Лайпцит продължи да се бори до последно, като Кристофър Нкунку бе точен от дузпа, а Дани Олмо направи разликата само един гол в 89-ата минута. Все пак Лерой Сане сложи точка на спора с пети гол за Байерн дълбоко в добавеното време.

"Наистина съм много щастлив да спечеля първия си трофей с Байерн Мюнхен. Чакам още много титли", каза след успеха Мане. "През първото полувреме те показаха силата си, пробиваха отвсякъде - отляво, отдясно. Ние трябва да се подобрим и да вдигнем нивото", бе коментарът на треньора на Лайпциг Доменико Тедеско.