Новосибирският катаджия, станал герой в скандално видео, в което излива бутилка Jack Daniels в казанчето с течност за чистачките на патрулката, е уволнен, съобщава ТАСС. Клипът с полицая се появи в началото на декември и предизвика широка обществена реакция в Русия.
Видеото показва как катаджията обяснява нецензурно действията си с това, че незамръзващата течност за чистачките е свършила, но той може да си позволи да я замени със скъпата алкохолна напитка, тъй като работи в КАТ. По случая бе назначена вътрешна проверка.
"Със заповед на началника на областното Главно управление на МВР Юрий Стреликов служителят е уволнен за провинение, накърняващо честта на сътрудник на органите на вътрешните работи", гласи съобщението на Новосибирската полиция.