Равен достъп и конкуренция при договорите за медийно отразяване на европейските програми. Това обеща вицепремиерът и министър на правосъдието Зинаида Златанова след среща с представители на браншови организации от сферата на публичността.
На срещата Златанова е констатирала, че има проблем с качеството на информацията, която достига до гражданите. Тя изрази надежда, че при следващия програмен период на база опита, който вече е натрупан, хората ще бъдат по-добре осведомени.
От своя страна медиите са заявили, че все още срещат проблеми с това, че не са съвсем ясни комуникационните проекти. Зинаида Златанова обеща, че администрацията ще изработи такива условия за договорите с медиите, за да се уеднаквят условията за всички.
Проектът на стратегия за информация и публичност за следващия програмен период 2014 - 2020 година ще бъде направен публичен и ще бъде разпространен до всички медии и браншови организации, свързани с публичност.
”Това са нашите български медии и ние нямаме други, с които да работим. Те ще бъдат тези, с които ще работим. Сигурни сме, че през следващия период българските граждани ще бъдат още по-добре осведомени”, подчерта вицепремиерът. Тя посочи, че правителството ще провежда непрекъснато срещи с представители на организации, свързани със сферата на публичността, като следващата среща ще е след около месец.
„Това е начинът, по който ще изпълняваме комуникационната стратегия, а именно да се срещаме редовно и да изясняваме всички проблеми и трудности”, заяви Зинаида Златанова. Тя подчерта, че още в началото на днешната среща е уверила всички участници, че до този момент няма установени нарушения при изпълнението на комуникационните проекти.