Отидете към основна версия

2 945 8

Бавят пускането на нова детска градина

  • ясла-
  • детска градина-
  • кръстова вада

Над 10 000 деца остават без ясла в София

Над 10 000 деца в София останаха без ясла и детска градина след първото класиране заради липса на места. В същото време родители продължават да чакат пускането на детската градина в квартал "Кръстова вада". Детското заведение трябваше да отвори врати още минала есен. Градината е единствената в "Кръстова вада" и с нетърпение се очаква не само от живеещите там, но и от целия район "Лозенец", тъй като проблемът с местата в градини и ясли в тази част на Столичната община е много сериозен.

"И всеки се оправя както може, търси роднини в провинцията. Проблемът тук е доста голям", споделя Стоян Шерденов, цитиран от bgonair.bg. Строежът на детската градина започва през февруари 2018 г. Срокът за завършване на обекта беше променян неколкократно по различни причини. Последно детската градина трябваше да е готова през октомври миналата година.

Сега строителят обещава детската градина да бъде предадена с акт 15 на 19 юни. "Всичко е изградено напълно, срокът от 19 юни е напълно постижим", каза представителят на фирмата строител - инж. Калин Божилов.

Поставете оценка:
Оценка 1 от 3 гласа.

Свързани новини