Зад решетките за 20 години отива 44-годишният Петър Петров от Белоградчик, ограбил и пребил до смърт учителката по музика Емилия Бузова от Видин.
Председателят на петчленния съдийски състав на видинския окръжен съд Валя Младенова произнесе присъдата в присъствието на обвиняемия, който е задържан във врачанския затвор, пише "Конкурент".
Двама от членовете на състава са подписали присъдата с особено мнение, като смятат, че няма достатъчно доказателства за извършения грабеж.
Петър Петров е обвинен, че от края на септември до 15 октомври 2015 г. три пъти е обрал жилището на 94-годишната преподавателка по музика.
На 15 октомври той й нанесъл побой, вследствие на който на 9 ноември тя е починала.
Възрастната жена е била жестоко пребита, душена и затворена в банята си. От къщата и са откраднати вещи на стойност на от 178 лв.
Убиецът има 23 присъди за кражби и грабежи. За последен път той излиза от затвора на 3 септември 2015 г., като е пуснат условно предсрочно, с остатък от присъдата пет месеца. Жасмина Илиева, адвокат на подсъдимия посочи, че ще обжалват присъдата пред Софийския апелативен съд.