Отидете към основна версия

6 620 5

Арестуваха топмафиот в Италия

  • звяра-
  • франческо матроне-
  • италия-
  • мафиот-
  • топмафиот

Сто италиански карабинери са участвали в акцията по залавянето на Франческо Матроне

Италианската полиция арестува мафиота Франческо Матроне с прякора Звяра, който фигурираше в списъка на 10-те най-опасни престъпници в страната, съобщи БГНЕС като се позова на "Скай Италия".

За залавянето му в град Батипаля бе проведена мащабна операция с участието на 100 полицаи и вертолет. Очаква се днес да има пресконференция, на която ще бъдат дадени повече подробности по успешно проведената операция.

65-годишният Франческо Матроне оглавява мафиотски клан, който носи неговото име и влиза в неаполитанската мафия Камората. От полицията той се укрива от 2007 г., когато е избягал от затвора. Предишният път е бил арестуван през 2004 г., след като също бе избягал, но от следствения арест.

В миналото му бяха присъдени две доживотни присъди за убийства на две лица, за които "Скай Италия" не дава подробности. През 2004 г. обаче в. "Ил сентро" писа за причастността на Звяра към убийствата на бизнесмена Антонио Сале и мафиота Алфонсо Скарпа.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини