Отидете към основна версия

4 454 3

Почина комедийният актьор Джордж Сегал

  • актьор-
  • почина-
  • джордж сегал-
  • само за снимка

Актьорът има номинация на "Оскар" за ролята си в "Кой се страхува от Вирджиния Улф"

Снимка: БГНЕС/ EPA

Почина Джордж Сегал - музикантът, превърнал се в актьор, който през 1966 г. беше номиниран за награда "Оскар" за ролята си в "Кой се страхува от Вирджиния Улф", съобщиха Асошиейтед прес и Ройтерс, цитирано от БТА.

87-годишният актьор издъхна в дома си в Санта Роса, щата Калифорния, от усложнения след сърдечна операция, съобщи съпругата му Соня Сегал.

Джордж Сегал се прочу предимно като комедиен актьор и бе една от най-ярките звезди на екрана през 70-те години на миналия век. Но една от най-знаменитите му роли е в драматичния "Кой се страхува от Вирджиния Улф". Той бе последният жив актьор от четиримата, номинирани за изпълненията си във филма - Елизабет Тейлър и Ричард Бъртън за главните роли и Санди Денис и Сегал за поддържащите роли. Жените бяха удостоени с "Оскар", а номинираните мъже - не.

За по-младата публика той е известен с превъплъщението си в образа на издателя Джак Гало от сериала на Ен Би Си "Само за снимка" и като Албърт "Попс" Соломон в "Семейство Голдбърг".

Поставете оценка:
Оценка 1 от 1 гласа.

Свързани новини