Руският депутат, колекционер и меценат Андрей Агишев ще издава списание, което да бъде местен вариант на американската еротична библия Playboy и на порно изданието Hustler, съобщи Нюзру.
"Договорили сме се да създадем национално еротико-патриотично илюстровано списание, което да бъде конкуренция на чуждестранните... В момента подготвяме писмо до президента Владимир Путин с молба да помогне за реализацията на нашата бизнес идея“, написа Агишев във Фейсбук.
В обосновката на проекта политикът щял да наблегне на социално-политическия му характер като алтернатива на западното медийно съдържание. В него нямало да има груби нецензурни писания и директна порнография, а щяло да се говори за любовта в най-високото й проявление – като любов към родината.
Любовта щяла да бъде илюстрирана с фотографии на красиви рускини с ватенки, костюми за химическа защита и т.н., обяснява Агишев, като феновете на идеята подозират, че той вероятно иронизира съветското разбиране за еротика. Те пледират проектът да включва в аргументацията си и необходимостта от създаване на нови работни места.