Отидете към основна версия

19 402 7

Да го ду..ат бедните!

  • народ-
  • банка-
  • ктб
ФАКТИ публикува мнения с широк спектър от гледни точки, за да насърчава конструктивни дебати.

“Който каквото и да ти говори знай, че винаги става въпрос за пари”. Но в случая с КТБ се говори за толкова много пари, че май става въпрос за политика. А когато стане въпрос за политика в България важи едно основно правило: “Да го ду..ат бедните!”

Това правило не е нито българско, нито македонско изобретение, но се прилага по нашите земи още от времето на древен Рим. Дискусия по темата е показана в култова комедия от 80-те години на миналия век: https://www.youtube.com/watch?v=79V5YIqkHyc

Дискусиите в нашия парламент изглеждат много по-сложни от тази в клипа, но като махнем напудрените фрази, сложните изречения, чуждиците и грима, остава само един-единствен въпрос: “Да го ду...ат или да не го ду...ат бедните?”.

Който иска да прогнозира и предвиди точно как ще се развие казусът с КТБ първо трябва да си зададе въпроса:

Кои са бедните в случая?

Не са нито акционерите, нито кредитополучателите, а и основната част от вложителите на тази банка не са от бедните. Явно тези три групи не са достатъчни, за да се приложи основното политическо правило в България "Да го ду..ат бедните".

Следователно трябва да включим в уравнението нова и достатъчно голяма група от бедни хора! Единственият начин за това е бюджетът. Да, парите в държавната хазна са на всички, включително и на тези, които нямат нищо.

Очаквайте след 5-ти октомври телевизионен наплив от икономически експерти и техните сложни, научни обяснения, които ще Ви доказват, че най-доброто решение е държавата да спаси КТБ с нашите общи пари! 

Може и да изглежда несправедливо, че пенсионерите и безработните ще платят високите лихви на Вежди Рашидов, но основното политическо правило: “Да го ду..ат бедните"” е природен закон в България! А както знаем природните закони действат винаги, дори и когато имаме желание да ги "надскочим".
 

П.С.
Това правило се прилага не само в България, а се използва активно навсякъде по света. Включително по време на финансовата криза през 2008 г. в САЩ и Европа.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини