Отидете към основна версия

758 0

Аоияма с първа победа в Фукуока

  • сумо-
  • аоияма-
  • гоеидо
Снимка: БТА/АР

Даниел Иванов-Аоияма спечели първа победа на есенния турнир по сумо в японския град Фукуока, след като надви Гоеидо в схватка от шестия ден. Благодарение на това българският "маегашира-2" вече е с баланс от 1:5 победи срещу загуби, докато неговият съперник е с 4:2. Даниел Иванов спечели с хватка "хикиотоши", при която атакуващият прави захват на ръката и поваля съперника си на дохиото с натиск в рамото.

Победата над един от четиримата действащи сумисти с ранг "одзеки" със сигурност ще даде самочувствие на Аоияма и за съботната среща с втория състезател с този ранг - Кисеносато. Иванов ще има шанс да нанесе второ поражение в турнира и на него.

Великият шампион Хакухо оглави еднолично генералното класиране на турнира във Фукуока, след като надви Тойоношима и остана непобеден. Чийоотори, Икиои и Котошогику пък допуснаха първите си поражения в турнира.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини