Германия с протоколна победа над Украйна

• германия-
  • украйна-
  • евро 2016

Мустафи и Швайнщайгер донесоха първите точки на тима си на Евро 2016

Германският национален отбор по футбол стартира с победа участието си на Евро 2016. Бундестима наказа с 2:0 Украйна в мача между двата тима от група "С".

Шкодран Мустафи откри резултата в 19-ата минута, а Бастиан Швайнщайгер в 92-ата минута оформи крайният резултат и подпечата победата за своите.

Световните шампиони контролираха двубоя и отчетливо заявиха отново, че ще са основен претендент за трофея. Трябва обаче да отчетем и доброто представяне на украинците, кото доказаха, че ще са сериозен конкурент на Полша за излизане от групата.

Към момента германците са лидери с 3 -те си точки, следвани от "Дружина полска" със същия актив, но по-лоша голова разлика. Северна Ирландия и Украйна са без точки след първите си срещи.