• загуба-
  • клей-
  • монте карло

Българският тенисист загуби с 4:6;1:6

Григор Димитров отпадна на полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Монте Карло. Българинът се изправи пред най-голямото предизвикателство в тениса - да победиш Рафаел Надал на клей. Но не успя да го стори и загуби с 4:6, 1:6 за час и половина.

Григор се бори мъжки в първия сет, успя да стопи изоставане от 0:3, но в края допусна пробив, който му коства и загубата с 4:6. Българинът се срина през втората част, а световният номер 1 бе безмилостен и спечели сета с 6:1 за 31 минути.

Това бе 12-и мач между Григор Димитров и Рафаел Надал. Испанецът записа 11-и успех и четвърти на клей срещу хасковлията. На финала Матадора ще срещне победителя от двубоя между Александър Зверев и Кей Нишикори.