• пулгар-
  • кастровили-
  • леао

Фиорентина победи с 3:1 "росонерите", а французинът бе най-добрият на терена

Милан изненадващо загуби у дома от Фиорентина с 1:3 в мач от шестия кръг на италианската Серия „А“. Домакините играха в намален състав от 55-ата минута, когато Мусакио си изкара червен картон и бе изгонен.

Гостите от Флоренция разпиляха „росонерите“ и с голове на чилиеца Ерик Пулгар (14-дузпа), Гаетано Кастровили (66) и бившата звезда на Байерн Франк Рибери (78) след пас на Киеза си гарантираха трите точки на „Сан Сиро“. Рафаел Леао (80) намали, а до края на мача домакините натиснаха, но не успяха да стигнат до ново попадение.

След успеха си Фиорентира се изкачи на деветата позиция с 8 точки. Милан е 13-и с 6 точки.