Стоичков: Левскарите подскачаха като хлапета (СНИМКА)

• цска-
  • победа-
  • разгром

Камата избъзика"сините" фенове за загубата с 5:0

ЦСКА има две големи победи над Левски. И двете са с по 5:0, а първата е на 23 септември 1953 година. Втората е точно преди 30 години на днешния ден 1 октомври. Покойният Трифон Иванов открива резултата в 34-ата минута, когато се разписва с глава след изпълнение на ъглов удар от Георги Георгиев.

През второто полувреме настъпват минутите на Стоичков. Камата забива четири гола и влиза в историята на вечното дерби. Единият е от дузпа за нарушение срещу Емил Костадинов.

Христо Стоичков използва профила си в „Инстаграм”, за да отбележи 30-годишния юбилей от четирите му гола в "синята" врата. Камата публикува снимка и текст, на който пише:

„Благодаря ви, мои клиенти, че направихте щастливи много хора. Тези четири гола са част от „Златната обувка”.

Камата преведе това, което е написал, и на испански, а хиляди започнаха да харесват поста му.

В автобиографичната си книга Ицо също бъзика левскарите за историческия мач.