• победа за сити-
  • висша лига-
  • англия

''Гражданите'' бяха принудени да правят пълен обрат

Отборът на Манчестър Сити победи Челси с 2:1 на своя стадион ''Етихад'' в двубой от 13-ия кръг на английската Висша лига. Резултатът бе открит в 22-ата минута от Н'голо Канте, който с прецизен удар преодоля Едерсон. "Гражданите" се съвзеха много бързо и съумяха да заличат изоставането си, а дори и да обърнат резултата. В 28-ата минута Кевин Де Бройне направи резултат 1:1, а в 37-ата минута Рияд Марез направи пълния обрат факт - 2:1.

През второто полувреме и двата отбора бяха доста по-предпазливи, заради което резултатът от първата част се запази. В последните секунди на двубоя Рахийм Стърлинг отбеляза трето попадение за "гражданите", но след проверка с ВАР, голът му бе отменен заради микроскопична засада.