Ливърпул не игра добре, но отново измъкна победата

• победа-
  • над кристъл палас-
  • висша лига-
  • 2:1

''Мърсисайдци'' победиха много трудно Кристъл Палас с 2:1, като този резултат е най-честият, с който хората на Клоп побеждават през този сезон

Ливърпул не игра добре, но отново измъкна победата - 1

Ливърпул победи с 2:1 Кристъл Палас в мач от 13-ия кръг на Висшата лига. Попаденията за мърсисайдци отбелязаха Садио Мане и Роберто Фирмино, а за Кристъл Палас се разписа Уилфред Заха.

В 42-ата минута ВАР отмени попадение на домакините Миливоеевич центрира от пряк свободен удар, Вайналдум отклони с глава към далечната греда, където Томкинс вкара топката във вратата. Попадението бе отменено от ВАР заради избутване на Деян Ловрен дело на Джоржан Аю.

"Червените" поведоха малко след началото на втората част. Робъртсън центрира отляво, Алексавдър-Арнолд пропусна, след което топката стигна до Мане, който стреля от 15-ина метра. Топката рикошира в Кейхил, а след това и Гуаито я докосна, тя се отби в едната странична греда, след което и в другата, преди да влети в мрежата на Кристъл Палас.

В 82-ата минута Бентеке проби отляво и пусна към Таунзенд, който на свой ред подаде към Заха, който преодоля Робъртсън, а защитата на Ливърпул бе доста обърана и лошо подредена, Заха си отвори коридор и стреля в далечния ъгъл - 1:1.

Радостта на домакините обаче бе много кратка. Само три минути. След изпълнение на ъглов удар Ван Дайк стреля два пъти към вратата, като и двата му удара бяха блокирани. От разбъркването обаче се възползва Роберто Фирмино, който прати топката във вратата, извеждайки Ливърпул отново напред, с което и бе оформен крайния резултат - 2:1 в полза на ''мърсисайдци''.

В останалите двубои в английската Висша лига, които започнаха в 17:00 българско време - Арсенал сътвори голяма издънка на свой терен, завършвайки наравно 2:2 със Саутхемптън, Уулвс надделя като гост на Борнемут с 2:1, Лестър продължи прекрасното си представяне с нова победа, този път на гости на Брайтън с 2:0, Норич шокира Евертън с 2:0 на терена на ''карамелите'', а Бърнли постигна класическа победа (3:0) на терена на Уотфорд.