• ролан гарос-
  • тенис-
  • циципас

Българският тенисист загуби от Стефанос Циципас с 3:6; 6:7; 2:6

Григор Димитров отпадна от "Ролан Гарос", след като беше елиминиран от гръцката звезда Стефанос Циципас - 3:6, 6:7(9), 2:6 в мач от осминафиналите. Двамата играха за първи път помежду си.

Българинът стартира лошо в срещата, която се проведе на централния корт "Филип Шатрие", след като позволи на съперника да поведе с 3:0 гейма в откриващия сет. Григор обаче постепенно се отърси от шока и намали на 1:3, след което и на 2:4, но в крайна сметка загуби частта с 3:6.

Вторият сет беше изключително оспорван. Двамата си разменяха геймове до 6:6 и така се стигна до тайбрек. В него Циципас пречупи нашето момче с 11:9 и поведе с 2:0 сета. Гъркът доминираше в третия сет, който спечели с 6:2, а с това и срещата.

Така Циципас се класира за първи път на четвъртфиналите на "Ролан Гарос", където ще играе с Андрей Рубльов от Русия, който отстрани Мартон Фучович.