Наполи унижи Аталанта на връх рождения им ден (ВИДЕО)

• наполи-
  • серия а-
  • аталанта

Селекцията на Дженаро Гатузо изигра перфектен двубой като реши всичко още през първото полувреме

Летящият високо тим на Аталанта имаше тежък следобед в италианската Серия "А". "Богинята" бе попиляна при гостуването си на Наполи с 1:4. Селекцията на Дженаро Гатузо изигра перфектен двубой като реши всичко още през първото полувреме, когато вкара всичките си попадения в мрежата на Спортиело.

По този начин "партенопеите" демонстрираха негодуванието си от решението на италианския футболен съюз, който през седмицата отсъди тяхната служебна загуба в дербито срещу Ювентус, а също така им отне и една точка от техния актив.

Страхотно предимство за домакините даде мексиканецът Ервинг Лозано, който в средата на първата част се разписа два пъти в рамките на 180 секунди.

В 30-ата минута ужасът за бергамаските стана още по-голям, когато Матео Политано матира Спортиело със силен шут от средна дистанция. Малко преди паузата, името си сред голмайсторите записа и рекордната нигерийска покупка Виктор Осмиен. Африканецът също отбеляза с далечен удар, който премина под плонжа на Хосе Луис Паломино.

След почивката темпото на игра видимо спадна. Това спомогна на Аталанта да стигне все пак до почетен гол, който беше дело на появилия се като резерва Ламерс в 72-ата.

В следващия кръг Аталанта приема у дома Сампдория. Наполи има визита на новака Беневенто.