Левски постигна обрат срещу Черно море, мечтата за бараж за евротурнирите е жива

• илиев-
  • монсалве-
  • атанасов

"Сините" спечелиха с 2:1, след като губеха с 0:1

Левски успя да спечели с 2:1 домакинството си на Черно море от третия кръг на плейофите за седмото място, осигуряващо класиране на бараж за евротурнирите. Срещу тима на Илиан Илиев "сините" постигнаха обрат, записвайки третата си поредна победа в първенството.

Илиан Илиев-младши даде преднина на Черно море в 41-ата минута, а само 120 секунди след това Начо Монсалве изравни - 1:1. Бившият защитник на "моряците" Живко Атанасов донесе трите точки на Левски с попадение в 78-ата минута.

"Сините" събраха 37 точки и вече са осми в класирането, изоставайки с 4 точки от седмия Черно море. Следващият съперник на Левски - Царско село е с 36 точки.

След дълго чакане привържениците на "сините" отново бяха на трибуните на клубния стадион и подкрепяха горещо тима, воден и днес от Живко Миланов заради отсъствието на Славиша Стоянович, който се възстановява след коронавирус.

След успеха феновете на Левски нахлуха на терена, празнувайки заедно с футболистите.