ЦСКА пропиля психологическото си надмощие в надпреварата за титлата

• локомотив софия-
  • цска

„Армейците“ не успяха да спечелят мача си в пасив

ЦСКА не успя да спечели гостуването си на Локомотив София след зимната пауза, като така изгуби психологическото си предимство над Лудогорец от края на есенния полусезон.

Симеон Славчев вкара дебютния си гол за „столичните железничари“ в 15', след като през януари бе освободен от Левски.

Георги Йомов имаше нужда само от още 5 минути, за да изравни резултата, но голът му се оказа достатъчен само за точка на стадион „Васил Левски“.

„Армейците“ опитаха да наложат натиск над съперника в хода на оставащите минути, но пропуски на Жорди Кайседо лишиха клуба от безценни 3 точки.

В 86' Селсо Рапозо дори бе изгонен от тима на Локомотив за втори жълт картон и все пак ЦСКА не успя да преодолее Георги Любенов в заключителните минути.

„Червените“ така останаха на 4 точки от лидера Лудогорец, който по-рано спечели с лекота гостуването си на Арда Кърджали с 0:4.

Локомотив София пък остана в зоната на изпадащите, макар и с равни точки с ЦСКА 1948 и Ботев Враца.