1 303 2

Манчестър Сити и Ливърпул изиграха шеметни 46 минути и решиха, че точката им стига

• манчестър сити-
  • ливърпул

Определяният за „Най-важния мач за сезона“ в английската Висша лига не разочарова през половината време

Манчестър Сити и Ливърпул завършиха 2:2 в „Дербито на сезона“ във Висшата лига, като по всичко изглежда, че спорът за титлата ще се реши задочно в оставащите 7 кръга от кампанията.

Кевин де Бройне даде ранен аванс на „гражданите“ с красиво свое изпълнение, но скоро след това Диого Жота изравни, демонстрирайки за пореден път класата си пред гола.

Габриел Жесус позволи на Сити да се прибере на почивката с гол аванс, възползвайки се от фалшивото усещане на защитата в червено, че е оставила всички играчи в засада при подаването на Кансело. Бразилецът се измъкна от дълбочина и след това имаше късмет, че изстрелът му се удари в горната греда и влезе в мрежата.