Легендата Суарес донесе на Уругвай бронзовите медали след драма с дузпи

• уругвай-
  • луис суарес-
  • копа америка-

Нападателят на Интер Маями спаси своята страна с изравнителен гол в продълженията

Легендата на Уругвай - Луис Суарес, беше в основата за спечелването на третото място на Копа Америка то страна на „урусите“. Нападателят на Интер Маями спаси своята страна с изравнителен гол в продълженията, а след него възпитаниците на Марсело Биелса победиха Канада с 4:3 след изпълнение на дузпи.

Уругвай изглеждаше, че се отправя към изненадваща загуба, след като канадците поведоха с 2:1 в 80-ата минута чрез Джонатан Дейвид на стадион „Банк ъф Америка“ в Шарлът. Но бившата звезда на Барселона и Ливърпул, който влезе като резерва през второто полувреме донесе изравняването, след като засече подаване на на Хосе Мария Хименес във втората минута на добавеното време, за да вкара за 2:2 и да прати мача до изпълнение на дузпи.

Така мачът настина трябваше да се реши след ударите от бялата точка, където канадците направиха два пропуска, докато футболистите на Уругвай бяха категорични в изпълненията си и заслужиха бронзовите медали.