Аталанта не срещна проблеми срещу Шахтьор в Шампионската лига

• аталанта-
  • шахтьор донецк-
  • шампионска лига

Трите точки за “богинята” придружени с отлична игра са отлична новина за тима след равенството с Арсенал преди седмица

Аталанта продължи доброто си представяне в Шампионската лига и постигна класическа победа с 3:0 в гостуването си на Шахтьор (Донецк). Трите точки за “богинята” придружени с отлична игра са отлична новина за тима след равенството с Арсенал преди седмица. Берат Джимсити (21’), Адемола Луукман (44’) и Раул Беланова (48’) отбелязаха попаденията за италианците.

Срещата започна равностойно, но това впечатление се запази само в първите минути. Постепенно възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини поеха контрола върху мача и започнаха да увеличават натиска над своя противник, настанявайки се изцяло в неговата половина. Така около 20-ата минута се стигна до по-грубо нарушение на Алаа Грам край тъчлинията, което му донесе жълт картон. Късо разиграване позволи на Адемола Луукман да центрира, Едерсон само продължи топката, а Берат Джимсити на далечната греда реализира.

Именно Луукман носеше основната заплаха пред пеналта на противника. Той пропусна добро положение около 30-ата минута, а няколко по-късно нацели греда след хубав удар. Шарл Де Кетеларе също отправи опасен изстрел малко след това. Този натиск все пак даде отново резултат в 44-ата минута, когато играчите на Аталанта стигнаха до втория си гол в срещата. Отново именно Адемола Луукман прати топката в долния десен ъгъл за 2:0.

Бергамаските нанесоха поредния си удар в самото начало на втората част, когато по отличен начин взаимодействаха двамата халф-бекове на тима. Давиде Дзапакоста напредна отляво и центрира на втора греда, където Раул Беланова връхлетя и с глава покачи преднината на “богинята”. Минутка по-късно пък самият Дзапакоста нацели дясната греда от добра позиция.

Постепенно футболистите на Аталанта сериозно намалиха темпото и играта придоби доста по-спокойни измерения. Лоша новина дойде за Джан Пиеро Гасперини няколко минути преди края на редовното време, когато Одилон Косуну се контузи при сблъсък със своя вратар и бе заменен принудително, което увеличи проблемите на италианския тим в отбрана, което бе и последното по-сериозно действие в срещата. Така Аталанта спечели три точки в днешната вечер и върви уверено в подреждането на турнира след равенство преди седмица с Арсенал. от своя страна Шахтьор остава с една точка, спечелена преди седмица срещу друг италиански тим - Болоня.