• атлетико минейро-
  • гремио-
  • хълк-
  • бразилейрао серия а betano

Отборът на Атлетико Минейро победи тима на Гремио с 2:1 в отложената среща от 6-ия кръг на “Бразилейрао Серия А Betano”. Благодарение на успеха съставът от Бело Оризонте се изкачи на 9-о място в класирането на шампионата на страната от Южна Америка и се намира в зоната, която дава право на участие в турнира Копа Судамерикана през следващия сезон.

И трите гола паднаха през първото полувреме. Хълк откри резултата в 11-тата минута след точно изпълнена дузпа, а Александър Аравена изравни в 24-ата. Крайният резултат бе оформен от Дейверсон, който вкара победния гол за Атлетико Минейро в 39-ата минута.

От началото на сезона Хълк е изиграл общо 41 мача, в които е отбелязал 18 гола и е направил 10 асистенции.