• гремио-
  • хълк-
  • бразилейрао серия а betano

Хълк с рекорд при успех на Атлетико Минейро - 1

Отборът на Атлетико Минейро победи тима на Гремио с 2:1 в отложената среща от 6-ия кръг на “Бразилейрао Серия А Betano”. Благодарение на успеха съставът от Бело Оризонте се изкачи на 9-о място в класирането на шампионата на страната от Южна Америка и се намира в зоната, която дава право на участие в турнира Копа Судамерикана през следващия сезон.

И трите гола паднаха през първото полувреме. Хълк откри резултата в 11-тата минута след точно изпълнена дузпа, а Александър Аравена изравни в 24-ата. Крайният резултат бе оформен от Дейверсон, който вкара победния гол за Атлетико Минейро в 39-ата минута.

Мартин Брейтуейт вкара още един гол за състава на Гремио около четвърт час след началото на двубоя, но той бе отменен след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR. Причината бе игра с ръка при головата атака.

Иначе попадението на играча на домакините - Хълк, бе историческо, тъй като то го превърна в голмайстор номер едно на Атлетико Минейро за XXI век. 38-годишният нападател има вече на сметката си 113 гола, с което изпревари Диего Тардели, който имаше 112 попадения.

От началото на сезона Хълк е изиграл общо 41 мача, в които е отбелязал 18 гола и е направил 10 асистенции.