Александър Везенков направи нов много силен мач за Олимпиакос

• олимпиакос-
  • баскетбол-
  • спорт-
  • арис солун

Този път Везенков се отчете с 22 точки за точно 20 минути игра при убедителната домакинска победа на гранда от Пирея със 102:72 над Арис (Солун)

Александър Везенков направи нов много силен мач за Олимпиакос. Този път Везенков се отчете с 22 точки за точно 20 минути игра при убедителната домакинска победа на гранда от Пирея със 102:72 над Арис (Солун) в мач от втория кръг на гръцкото баскетболно първенство. 29-годишният българин бе избран и за най-полезен играч в мача срещу първия отбор, чиито цветове защитаваше в професионалната си кариера.

Везенков бе почти перфектен днес, като реализира 8 от 9-те си стрелби от игра. Единственият му пропуск дойде от зоната за три точки, където българското крило бе 1/2. Везенков бе безгрешен от линията за наказателни удари - 5 от 5. Сашо овладя 5 борби, добави една асистенция и записа също две открадни топки.

Олимпиакос на практика реши мача още в първата четвърт, която спечели със смазващ резултат - 35:12. След това грандът намали темпото, но в крайна сметка домакините взеха срещата с 30 точки разлика.

Центърът Моузес Райт вкара една точка повече от Везенков за Олимпиакос, но и игра около 2 минути и половина повече от българина. Френската звезда Еван Фурние добави 11 точки за втората победа на Олимпиакос от началото на първенството в Гърция.