• тенис-
  • турнир-
  • испания

Преди този мач Янева постигна три великолепни поредни победи без да загуби сет

Елизара Янева отпадна драматично на полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вийена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара.

17-годишната българка отстъпи с 6:4, 4:6, 6:7(1) от Джой де Зеув (Нидерландия). Преди този мач Янева постигна три великолепни поредни победи без да загуби сет.

Срещата беше прекъсната заради дъжд за повече от четири часа при резултат 5:4 в първия сет в полза на българката. Веднага след подновяването на играта Янева направи пробив и спечели първата част с 6:4.

Във втория сет Янева на два пъти навакса пробив пасив, но допусна нов такъв за 4:5, а след това отстъпи с 4:6.

Българката загуби подаването си за 2:3 в третата решителна част, но показа страхотен характер и успя да отговори с рибрейк за 5:5. Двете тенисистки взеха следващите си сервис геймове и така се стигна до решителен тайбрек. За съжаление Янева отстъпи в него с 1-7 точки и приключи страхотното си представяне на турнира.