Жителите на страните от бившия СССР са виждали подобни превозни средства. Това са т.нар. пасажерски прицепи, които се теглят от камион. Най-често срещаните такива превозни средства в СССР се теглеха от ЗиЛ-ове.
Но има и една по-фрапантна разработка. По времето на Хрушчов в Москва се движат седем двуетажни автобуса без собствена тяга. Ремаркетата са обозначи с индекс DS-6 и са изглеждали така.
Това съвсем не са единствените такива превозни средства. Американци и англичани също са се увличали в миналото по тях, но тази са фрапиращи със своя колхозен вид и поради това избрахме да ви покажем именно тях.