Сателитът на НАСА за дълбоко космическо наблюдение на климата (DSCOVR) засне гледка към Земята по време на пръстеновидно слънчево затъмнение на 10 юли. За да се получи уникалното изображение, е използвана полихроматична камера за изображения на Земята (EPIC) за проследяване на растителността на Земята, озоновия слой и височината на облаците.
Слънчево затъмнение се случва всеки път, когато луната е между слънцето и земята, което кара сянката на луната да се проектира върху земята. По време на пълно слънчево затъмнение Луната изцяло покрива Слънцето. По време на пръстеновидно слънчево затъмнение Луната е в една от най-отдалечените точки на своята траектория спрямо Земята и изглежда по-малка от Слънцето. В този момент затъмнението на Слънцето изглежда като огнен пръстен, заобикалящ тъмния диск на Луната.
Пръстеновидното затъмнение на 10 юли можеше да се наблюдава от жители на Канада, Гренландия и Русия. Жителите на бреговете на Карибите, Азия, Европа, източната част на САЩ, Аляска и Северна Африка успяха да видят частично слънчево затъмнение, когато само част от Слънцето е покрито от Луната.
По време на затъмнението спътникът DSCOVR обикаля Земята с надморска височина от около 1,6 милиона км в точката L1 Лагранж. Видео с изображения на Земята по време на слънчевото затъмнение на 10 юли бе представено в канала на NASA Goddard в YouTube. Вижте го.