Отидете към основна версия

3 220 34

Отново в строя! "Еърбъс" на руска авиокомпания ще излита направо от полето, където се наложи да кацне аварийно

  • русия-
  • еърбъс-
  • омск-
  • самолет

Самолетът на "Уралските авиолинии" извършваше на 12 септември редовен полет от Сочи за Омск със 167 души на борда, когато му се наложи да кацне насред полето в района на Новосибирск

Снимка: БГНЕС/ЕРА

Руските "Уралски авиолинии" съобщиха, че планират самолетът им "Еърбъс А320" (Airbus А320), на който миналия месец се наложи да кацне аварийно насред поле в Сибир, да излети от същото това поле, след като бъде ремонтиран, и отново да започне да превозва пътници, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

Това е вторият случай, в който на компанията се налага да извърши аварийно кацане насред полето след случай от 2019 г., когато самолет "Еърбъс А321" кацна сред царевично поле. Но за сметка на това ще бъде първият случай, в който пилотите ще опитат да вдигнат самолета пряко от мястото, където е кацнал.

Самолетът на "Уралските авиолинии" извършваше на 12 септември редовен полет от Сочи за Омск със 167 души на борда, когато му се наложи да кацне насред полето в района на Новосибирск. Според компанията това е станало заради проблем с хидравликата.

"Според предварителните технически оценки на специалистите самолетът е в добро състояние", посочва компанията в специално изявление. "Той не е сериозно повреден и ще може да извършва полети и в бъдеще". Самолетът ще стои още известно време насред полето под охрана, докато бъдат извършени всички необходими проверки.

Компанията изтъква, че се търсят варианти за по-лесното излитане на самолета, а един от тях е да бъдат махнати всички седалки, за да стане той по-лек. "Тестовете досега показват, че двигателите са невредими", казват от "Уралските авиолинии".

Руската авиация е сериозно засегната от наложеното на Русия ембарго след инвазията в Украйна, а западните самолети в страната вече са изключително ценни.

Руските компании продължават да летят благодарение на контрабандния внос на резервни части през посредници и без съгласието на производителите им, най-вече "Боинг" (Boeing) и "Еърбъс". Някои дори започнаха за разглобяват налични самолети, за да се снабдят с безценни резервни части.

Поставете оценка:
Оценка 4.2 от 24 гласа.

Свързани новини

Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания