Отидете към основна версия

9 582 203

Бен Ходжис: Нямаше да има руснаци в Украйна, ако бяхме изпратили на ЗСУ 100 ракети ATACMS

  • украйна-
  • бен ходжис-
  • ракети-
  • крим-
  • русия-
  • контраофанзива-
  • сащ-
  • война-
  • atacms

Контраофанзивата на Украйна не е провал, заяви американският военен

Снимка: Министерство на отбраната на Украйна

Започналото през лятото контранастъпление на украинските въоръжени сили не беше провал. Това мнение изрази бившият командир на американската армия в Европа Бен Ходжис в интервю за Radio NV.

Той каза, че е по-добре да попитаме командващия руския Черноморски флот за успехите на Въоръжените сили на Украйна. „Мисля, че той ще каже, че украинците вършат страхотна работа, защото неговият Черноморски флот бе принуден да се премести от Севастопол в пристанища на изток“, обясни военният.

Ходжис отбеляза, че контранастъплението е много повече от това, което се случва на бойното поле. „Украйна провежда това, което НАТО нарича многопрофилна операция. Това означава, че са включени въздух, земя, море, Космос, киберпространство. Всички тези неща са интегрирани, за да се постигне резултат. И, разбира се, резултатът от контраофанзивата трябва да бъде, според мен, освобождаването на Крим“, каза американският военен.

Въпреки това той се съгласи, че наземната част от контранастъплението, към която са съсредоточени повечето хора, наистина се е забавила. Той подчерта, че Украйна се нуждае от повече оръжия с по-голям обсег, които могат да поразят цели като Севастопол, авиобазата в Саки, големия логистичен център в Джанкой и като цяло да направят Крим неподходящ за руските окупационни войски.

„Представете си, ако Украйна имаше поне 50 или 100 ракети тип ATACMS с радиус 300 км. Или германски TAURUS. Представете си какво ще стане. Всички руски щабове и логистични центрове – не само в Крим, но и в цялата Запорожка област и от другата страна на Днепър, щяха да изчезнат“, каза Ходжис.

Той отбеляза, че няма смисъл да се търсят виновни за някои от недостатъците на контранастъплението. "В човешката природа е, че когато нещата не вървят перфектно, започваме да търсим обяснения или извинения. Особено когато сме свикнали нещата да вървят доста добре за определен период от време", заключи Ходжис.

Поставете оценка:
Оценка 2.7 от 159 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: