Отидете към основна версия

9 079 178

Разкриха плана на Путин: 10-годишна война, след която Украйна ще е разделена на две

  • украйна-
  • глен грант-
  • владимир путин-
  • русия-
  • война-
  • южна корея

Мобилизацията в Руската федерация върви бавно, за да не се създаде хаос в Москва и Санкт Петербург

Снимка: Shutterstock

Русия се готви да води продължителна война в Украйна, която да продължи дори до 10-15 години. Руският президент Владимир Путин иска да раздели Украйна по „корейския сценарий“.

„Русия просто ще продължи да удря Украйна, докато се разпадне. Те разчитат, че рано или късно Западът няма да издържи и тогава ще се случи нещо като "корейски сценарий". Конфликтът ще бъде замразен, ще бъде създадена граница, която ще раздели Източна Украйна (или Новороссия) и Украйна – това е, към което се стремят и на което се надяват руснаците“, каза в интервю за „Еспресо“ британският военен експерт, полковник от британската армия в оставка Глен Грант, предаде агенция УНИАН.

По думите му мобилизацията в Руската федерация върви бавно, за да не се създаде хаос в Москва и Санкт Петербург. В останалата част от страната този процес продължава непрекъснато. Освен това е подобрена способността за доставяне на оръжия на фронтовата линия.

Грант добави, че руснаците са доста успешни в производството на оборудване за радиоелектронна война, нещо, за което можеха само да мечтаят преди година. Но в същото време страната-агресор се доближава до кръстопът, където от една страна отбранителната индустрия расте, а от друга икономиката пропада.

„В известен смисъл е добре, че руският генерален щаб няма много умни глави. Те са умни в специфичната си специалност, но определено не и в стратегическото мислене“, каза военният експерт, според когото руското военно командване не осъзнава какви тежки икономически щети нанася на федерацията.

„Например, някои авиокомпании са на ръба на колапса, защото не могат да получат резервни части и поддръжка самолети в добро състояние във въздуха. Това е отражение на някои области в икономиката. И ако вече авиокомпаниите не могат да издържат, то други сегменти определено трябва да са близо до колапс", каза Глен Грант.

Той коментира и отношението между Москва и Пекин. От последните разговори изглежда, че китайците осъзнават, че тяхното бъдеще е свързано с икономиката на Запада, но не и с Руската федерация. Китайците ясно разбират, че техните пари и инвестиции са в САЩ и ЕС, а не в руската икономика.

Поставете оценка:
Оценка 3 от 81 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: