Отидете към основна версия

1 994 40

Първият дипломат на Париж: Евросъюзът няма да се колебае и ще отговори твърдо на всякакви нови мита на Доналд Тръмп

  • сащ-
  • жан-ноел баро-
  • франция-
  • доналд тръмп-
  • мита-
  • канада

Пред телевизия TF1 външният министър Жан-Ноел Баро каза, че Франция и нейните европейски партньори не трябва да се колебаят да защитават интересите си пред лицето на заплахите от тарифи на САЩ

Снимка: БГНЕС/ЕРА

Франция ще призове Европейския съюз да отговори на последното съобщение на президента на САЩ Доналд Тръмп относно налагането на мита, заяви днес френският външен министър Жан-Ноел Баро, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

Пред телевизия TF1 външният министър каза, че Франция и нейните европейски партньори не трябва да се колебаят да защитават интересите си пред лицето на заплахите от тарифи на САЩ.

Европейският съюз ще предприеме "ответни мерки" срещу всяко ново мито в САЩ, допълни той, цитиран от Франс прес.

Снощи президентът Тръмп заяви пред журналисти, че тези дни ще обяви реципрочни мита, които ще влязат в сила почти незабавно и ще се налагат върху вноса на стоки от всички страни в съответствие с тарифните ставки, които те имат за стоки от САЩ.

Американският държавен глава каза и че днес ще обяви мита от 25 на сто за вноса на стомана и алуминий в САЩ.

"Няма колебание, когато става въпрос за защита на нашите интереси", подчерта Жан-Ноел Баро, като добави, че Европейската комисия има мандат да действа в тази посока.

Поставете оценка:
Оценка 3 от 25 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: