Отидете към основна версия

5 126 10

Ето какви автомобили иска поколението Z

  • toyota-
  • deep orange 6-
  • ubox-
  • clemson university

Екип от щатски студенти от Clemson University представиха концептуален компактен ван под названието uBox. Автомобилът има и друго име - Deep Orange 6, но по-интересното е, че в създаването му взимат участие и специалисти от Toyota. Прототипът е предназначен за т.нар. поколение Z (Generation Z) - родило се в края на миналия и в първите години на новия век.

Добре известно е, че болшинството от тези млади хора не се интересуват много от закупуването на скъпи автомобили - факт, поради който автомобилната индустрия трябва да се промени. А именно хора от въпросното поколение, каквито са студентите от Clemson University, знаят най-добре каква трябва да е колата за тях. Концепцията е транспортно средство, изцяло отговарящо на нуждите на поколението Z.uBox или Deep Orange 6 е ван, над който работят 18 студенти, два дизайнери от ArtCenter и екип на Toyota. Компактният ван е със странни форми, но от друга страна разполага с широки възможности за трансформация на салона. Автомобилът може да се използва както за превоз на хора, така и за транспорт на товари, в това число и доста дълги такива. Седалките са на специални релси и трансформацията е много лесна.

Голяма част от детайлите в интериора са направени с помощта на иновационните 3D принтери. С тях са изработени и дефлекторите, системата за вентилация, централната конзола и корите на вратите. Благодарение на този метод всеки бъдещ клиент ще може лесно да персонализира салона на автомобила, според вкусовете си и нуждите си, без това да оскъпява крайния продукт.Що се отнася до задвижващият агрегат, то той представлява електромотор, но на този етап студентите не изнасят данни, нито за неговата мощност, нито за автономния пробег на автомобила. Силовият агрегат ще може да се използва, както за задвижване на автомобила, така и за зареждане на външни ел. уреди. Последното става възможно благодарение на няколкото 110-волтови розетки в салона.

Това съвсем не е първият подобен проект на Clemson University, който се реализира съвместно с някой от големите автомобилни производители. През 2013 година студентите от въпросното висше учебно заведение правят съвместно с Mazda шестместен хечбек, а през 2014 година представиха пикап, направен на базата на компактния баварски кросоувър BMW X3.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини