Отидете към основна версия

13 234 14

Land Rover подготвя евтин всъдеход

  • land rover-
  • dc 100

 

Компанията Land Rover може да пусне в продажба нов малък кросоувър, който да се конкурира с автомобили с повишена проходимост от рода на  Nissan Juke и Opel Mokka. Предложението от Land Rover обаче ще изглежда по-различно.
 
То ще наподобява концепта DC100 (на снимките), но докато този прототип беше спряган за наследник на Defender, то малкия кросоувър ще е с далеч по-скромни off-road характеристики. Не е изключено да има версия и само с предно предаване.
Предполага се, че в основата на най-малкия  Land Rover ще се окаже модифицирана и скъсена платформа от Range Rover Evoque. Благодарение на последния, който се ползва с доста голям интерес по целия свят, компанията се замисля и за още по-малък и евтин кросоувър.
 
Двигателите на бюджетния Land Rover ще са по-скромни. Най-вероятно англичаните ще се ограничат до 2.2-литровия дизел, който разполага със 160 или със 190 к.с. в зависимост от версията и ще се откажат от бензиновия турбо мотор с мощ 240 коня.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини