„Миналата година за първи път се случи чудото цените на храните да паднат преди Коледа. То се повтаря и тази година”, изтъкна земеделският министър Мирослав Найденов в интервю за предаването „Събуди се” по Нова телевизия.
Той поясни, че поевтиняването на хранителните продукти е факт благодарение на кампанията „Истински евтина Коледа”.
Министърът увери, че засиленият контрол за качеството на стоките по магазините ще продължи и след празниците, за да е сигурно, че на клиентите няма да се продават застояли храни. Те евентуално могат да останат във витрините и по рафтовете заради по-голямото производство преди почивните дни.
„Благодаря на колегите от Агенцията по храните, защото и те са хора, и те искат да празнуват със семействата си, но все пак са по работните си места. Защото от тях зависи това всички ние да изкараме спокойно празниците и да не се озовем в болница след празничната вечеря”, каза Найденов.
Той подчерта още, че все повече ще се засилва контролът върху добавянето на вода в пилешкото месо.
Предстои и кампания за разясняване на потребителите какво точно означават така наречените „Е”-та в храните.
Найденов съобщи, че предстои въвеждането на строг контрол и върху вноса и продажбата на електронни цигари.