Спасителните дейности на мястото до Крушунските водопади, където бяха затрупани мъж и жена, не са спирали през изминалата нощ, предаде БНР. Днес към колегите си ще се присъединят екипи от Монтана и София, съобщиха за "Хоризонт" от служба "Пожарна безопасност и защита на населението". Осем души с обучено куче от Планинската спасителна служба също са на мястото на инцидента.
Както Факти.бг съобщи, семейството беше затрупано от скално свлачище вчера по обед, докато се разхождали по екопътеката край село Летница.
Операцията напредва бавно, защото мястото не е достъпно за техника и разчистването на камъните става на ръка.
Природният парк "Маарата", където стана инцидентът, е общинска собственост, една от най-големите каскади от водопади, не само в България, но и на Балканския полуостров. Хидрогеологията на терена е много сложна, но не може да се каже, че районът е опасен, заяви кметът на община Летница - Красимир Джонев.
Планинският водач Момчил Дамянов заяви пред Нова телевизия снощи че трябва отговорно поведение на хората, които правят еко пътеки. Той разказа, че проблемът е в липсата на лицензирани еко пътеки. Според него е много важно да се знае кой стопанисва местата за еко туризъм.
Архитект Димитър Димитров пък съобщи, че водопадът е един от най-интересните и посещавани в България. Той обясни, че заради туристите община Крушуна разполага с много пари. Димитров добави, че на няколко пъти са се случвали инциденти с него и близките му, докато се е разхождал.