Млад мъж е загинал тази нощ, след като катастрофирал с полицейски автомобил, който малко преди това успял да отнеме, съобщиха от полицията в Пазарджик.
Инцидентът е станал на автомагистрала „Тракия“ в района на Чирпан. Към 02.40 часа мъж позвънил на тел. 112 и потърсил помощ от полицията – обяснил, че пътувал с колата си заедно със заварения си син на 22 години.
Изведнъж младежът, който бил със сериозни психични проблеми, започнал да буйства и принудил бащата да спре насред магистралата. После излязъл от колата и тръгнал пеш, нищо не било в състояние да го спре. На място пристигналия автопатрул спрял полицейската кола в аварийната лента и опитал да осъществи връзка с „пешеходеца“.
Униформените били посрещнати с агресия, младият мъж на няколко пъти прескачал мантинелата, успял да отклони вниманието им, внезапно се вмъкнал в служебния опел, врътнал контактния ключ, който се намирал на таблото на колата, и потеглил.
Веднага били предприети заградителни действия, минути по-късно обаче неадекватният шофьор се блъснал с движещия се в насрещното платно автомобил „Рено“, преобърнал се в канавка и загинал на място.
Пътниците на другата кола не са ранени. На мястото е извършен оглед, за случая е уведомена прокуратурата, образувано е досъдебно производство.