Напрежението пред парламента не стихна, а напротив - ескалира до опасни размери тази вечер - 152-ра от началото на протестите срещу кабинета "Орешарски".
Протестиращи премахнаха загражденията и само жива верига от полицаи пазеше НС. Към 19:40 ч. кордонът не беше пробит. Полицията и жандармерията направиха жива верига от три реда по протежение на цялата сграда на парламента и не допускаха протестиращите да се доближат до сградата.
Кордон от полиция препречва и пътя към "Орлов мост" и към ул. „Г.С. Раковски” от парламента.
| По време на протестните действия днес до 19.30 ч. в полицията за различни противообществени прояви бяха задържани 12 души, съобщиха от МВР. Един от задържаните е 24-годишен мъж, обявен за издирване във връзка с унищожаване на билбордове. Две жени на 45 и 35 години бяха отведени в полицията и предстои да им бъдат наложени наказания по Указа за борба с дребното хулиганство. За двама мъже - на 45 и 57 години предстоят същите действия. Двама мъже - 27 и 52–годишен, са отведени в районното управление за хулиганство. Четири жени на възраст между 23 и 33 години и един мъж на 49 бяха отведени в полицията за неизпълнение на полицейско разпореждане, предстои да им бъдат съставени предупредителни протоколи. |
Към 20:53 ч. е видно, че силите на полицията около парламента са увеличени неимоверно. Там е и водното оръдие на жандармерията, което се използва за разпръскване на демонстрации.
Към 21:30 ч. жандармерията атакува протестиращите и започна да ги изтласква в по-голям периметър около парламента. Протестиращите се движат бавно и полицията ги избутва с щитовете си. За кратко възникна напрежение, но без сериозни ексцесии. Гражданите бурно коментират поведението на органите на реда, като им задават въпроса: „Кого пазите?”.
Към 22 ч. пред Народното събрание се виждат само полицаи.