Швейцарският концерн Silcotech International Holding AG откри свое предприятие в Перник, като инвестицията е на стойност 2,5 млн. лв., съобщиха информационните агенции. Заводът произвежда детайли от течен силикон, като се управлява от дъщерното дружество на компанията у нас – „Силкотех България” ООД.Швейцарският концерн е закупил 5 дка в промишлената зона на Перник и върху него е построил двуетажна сграда с площ 1200 кв. м. Вече са монтирани първите 4 машини, назначени са 13 работници, съобщи пред БТА Елизабет Ланге, управител на „Силкотех България”.
Предвижда се оборудването да бъде увеличено двойно, а ангажираните в производството да достигнат 50 души. За отопление предприятието ще използва остатъчната топлина от технологичния процес. Швейцарците са избрали Перник заради близостта до София и наличието на квалифицирани кадри. Виждаме кризата като шанс за спечелване на нови клиенти, коментира още Елизабет Ланге.
Отидете към основна версия
26 Януари, 2010 00:00 537 0
Швейцарски концерн налива 2,5 млн. лв. в Перник
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.