26 Януари, 2010 00:00 536 0

Швейцарски концерн налива 2,5 млн. лв. в Перник

  • перник
Швейцарският концерн Silcotech International Holding AG откри свое предприятие в Перник, като инвестицията е на стойност 2,5 млн. лв., съобщиха информационните агенции. Заводът произвежда детайли от течен силикон, като се управлява от дъщерното дружество на компанията у нас – „Силкотех България” ООД.Швейцарският концерн е закупил 5 дка в промишлената зона на Перник и върху него е построил двуетажна сграда с площ 1200 кв. м. Вече са монтирани първите 4 машини, назначени са 13 работници, съобщи пред БТА Елизабет Ланге, управител на „Силкотех България”.

Предвижда се оборудването да бъде увеличено двойно, а ангажираните в производството да достигнат 50 души. За отопление предприятието ще използва остатъчната топлина от технологичния процес. Швейцарците са избрали Перник заради близостта до София и наличието на квалифицирани кадри. Виждаме кризата като шанс за спечелване на нови клиенти, коментира още Елизабет Ланге.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА